Krok po kroku

  1. Strona główna
  2. Krok po kroku

Wszystkie oferowane przez nas wkładki są wykonywane pod indywidualną stopę. Budowa każdego człowieka jest nieco inna, dlatego wkładki również muszą być dostosowane do konkretnej sytuacji. Właśnie dlatego nasze wkładki są wyjątkowe.

Podejmując decyzję o wyborze wkładek pamiętaj, że nasz produkt będzie idealnie dopasowany w każdym obszarze:

  • szczegółowo badamy zarówno stopę, jak i cały układ ruchu
  • wkładki dopasowujemy nie tylko do stopy, ale również do konkretnych butów, które będziesz nosić
  • materiał, z którego wykonamy wkładkę również będzie dopasowany pod konkretny przypadek
  • stosujemy technologię 3D zarówno do badania stopy, jak i do wytworzenia wkładek idealnie dopasowanych w każdej płaszczyźnie

 

 

Zobacz, jak wygląda cały proces (zupełnie inaczej niż zwykłe, sklepowe wkładki):

Badania i analiza ich wyników

 

1. Platforma tensometryczna – narzędzie służące do szczegółowej analizy dystrybucji sił nacisku stóp na podłoże w badaniu statycznym i dynamicznym oraz badaniu równowagi. To urządzenie, które analizuje, którą częścią stopy badany mocniej naciska na płaszczyznę podparcia podczas stania, chodu a nawet biegu. Służy także od oceny równowagi ciała.

2. Analiza statyczna – jest badaniem dystrybucji obciążeń stóp pacjenta na podłoże podczas stania.

3. Analiza dynamiczna – pozwala przeprowadzić badania podczas chodu czy biegu. Wykonuje analizę geometrii ustawienia stóp oraz analizę cyklu chodu. Analizuje każde przetoczenie stopy po podłożu, pokazuje krzywe i wykresy opisujące parametry biegu czy chodu.

4. Videografia 2D – prosty system do oceny postawy ciała w statyce oraz dynamice. Videografia 2D pozwala na ocenę postawy pacjenta z każdej perspektywy oraz w widokach szczegółowych, dokonanie dokładnej analizy pleców oraz kończyn dolnych. Po wyznaczeniu punktów na ciele pacjenta, program mierzy i analizuje wiele wartości, np. kąt koślawości/szpotawości kolan i pięt, asymetrię barków, łopatek, przodo/tyło pochylenie miednicy, nachylenie tułowia i ustawienie głowy.

5. Podoscan 2D – to komputerowy podoskop do cyfrowej analizy podeszwowej strony stóp. Jest to najdokładniejszy Podoscaner w Polsce. Komputerowe badanie strony podeszwowej stopy stanowi rozwinięcie i udoskonalenie znanego badania podoskopowego. Oprócz dokładnej odbitki uzyskujemy informację o przestrzennym ukształtowaniu wysklepienia stopy. Pozwala to na rzetelną ocenę stanu wysklepienia podłużnego, ocenę kąta koślawości palucha, kąta szpotawości palca.

6. 3D Foam Scaner – to skaner odcisków/negatywów stóp w piance. Innowacyjne urządzenie umożliwiające skanowanie stóp pod wykonania profesjonalnych, indywidualnych wkładek korekcyjno-ortopedycznych.

Projektowanie wkładki

 

Oprogramowanie EasyCAD – to system do projektowania zaawansowanych wkładek ortopedycznych 3D z dokładnością co do 0,01 milimetra. Projektowanie jeszcze nie nigdy nie było tak twórcze! Dzięki oprogramowaniu EasyCAD możemy zaprojektować nieograniczoną ilość wkładek. Każda wkładka jest indywidualnie projektowana niezależnie dla każdej z stóp. Program pozwala na dowolne wprowadzanie korekcji nawet w oparciu o odczucia pacjenta. Niezależnie od tego czy będzie to wkładka korekcyjna, profilaktyczna czy dla osoby z nietypową deformacją stóp, dla każdego znajdziemy najlepsze, optymalne rozwiązanie.

Frezowanie materiału

 

Frezarka CNC – profesjonalna i najbardziej zaawansowana maszyna frezująca do tworzenia wkładek. Jest to najbardziej precyzyjna obecnie na rynku maszyna frezująca. Gotowy projekt wkładek zostaje przeniesiony w postaci pliku danych do maszyny. Następnie program frezarki odczytuje plik z wkładkami. Po zainstalowaniu bloku materiału z jakiego ma być wykonana wkładka maszyna przechodzi do precyzyjnie odzwierciedlonego szlifu. Wkładka może być wyfrezowana na gładko lub chropowato w zależności od tego czy będziemy ją pokrywać dodatkowym materiałem zwanym wyklejką.

Półprodukt do dalszej obróbki

 

Projektowanie jeszcze nie nigdy nie było tak twórcze! Dzięki oprogramowaniu EasyCAD możemy zaprojektować nieograniczoną ilość wkładek. Każda wkładka jest indywidualnie projektowana i niezależnie dla każdej stóp. Program pozwala na dowolne wprowadzanie korekcji nawet w oparci o odczucia pacjenta. Czy to będzie wkładka korekcyjna czy profilaktyczna lub dla kogoś z nietypową deformacją stóp każdemu znajdziemy najlepsze optymalne rozwiązanie dla niego.

Produkt finalny

 

W trakcie odbioru gotowych wkładek 3D sprawdza się stabilność stopy poprzez testy diagnostyczne. Osobno sprawdzamy czy każda z wkładek spełnia wymogi korekcyjno-lecznicze oraz czy jest wygodna. Uczymy wkładać wkładkę do buta i sprawdzamy odczucia pacjenta w bucie. Na tym etapie wprowadzamy także zmiany na wkładce jeśli pacjent poczuje dyskomfort. Instruujemy jak dbać o wkładki i jak zacząć się w nie wdrażać.

Opinie Naszych Klientów

 

O jakości naszych wkładek świadczą nasi Pacjenci

Zamów wkładki już dziś

Nie warto czekać. Twoje stopy Ci podziękują. Zrezygnuj ze sklepowych pseudowkładek.

Kup teraz

Zadbaj o swoje stopy już dziś. Dobierz wkładki idealnie pod siebie.

Nasze wkładki vs zwykłe sklepowe

 

Poznaj różnicę, bądź świadomy swoich wyborów.

  TwojeWkladki.pl WKŁADKI SKLEPOWE
Projektowanie na podstawie wyników badań dobrana "na oko" z półki
Personalizowanie idywidualna dla Pacjenta dla każdego taka sama
Lewa i prawa stopa zaprojektowane indywidualnie obie takie same
Materiały indywidualnie dobrany do potrzeb jednakowy materiał dla wszystkich
Budowa wkładki jednolite wkładki posklejane z kilku elementów
Dopasowanie do buta dopasowane i oszlifowane pod but brak dopasowania
Dysfunkcje Pacjenta brane pod uwagę uogólnione
Wytrzymałość nawet do 3 lat! 6-12 miesięcy